Aktualności - z życia szkoły

„We learn Russian actively”

 „Uczymy się języka rosyjskiego aktywnie”

Od 1 września 2018 roku nasza szkoła bierze udział w dwuletnim międzynarodowym projekcie Erasmus+ „We learn Russian actively” – „Uczymy się języka rosyjskiego aktywnie”.

Naszymi partnerami będą szkoły z Litwy, Łotwy i Czech.

Głównym celem projektu jest podniesienie umiejętności komunikacyjnych u uczniów uczęszczających na lekcje języka rosyjskiego.

Chcemy także podczas realizacji projektu poszerzyć wiedzę naszych uczniów na temat geografii, literatury dziecięcej i tradycji kulinarnych państw partnerskich. Wykonanie części zadań projektowych będzie wymagało od uczniów zapoznania się z wybranymi narzędziami TIK (m.in. Storyjumper, Padlet, Kahoot) i wykorzystania ich w praktyce.  

Nauczycielom realizacja projektu pozwoli na wzbogacenie warsztatu pracy i wymianę doświadczeń. Chcemy poszerzyć ofertę edukacyjną naszej szkoły nie tylko poprzez wprowadzenie do procesu nauczania języka rosyjskiego tematów wykraczających poza podstawę programową, ale także poprzez możliwość kontaktu z innymi użytkownikami języka rosyjskiego. W ten sposób planujemy zwiększyć motywację naszych uczniów do nauki języków obcych.

W czasie realizacji projektu będziemy musieli przygotować szereg zadań mających na celu prezentację naszych tradycji i polskiej kultury, dzięki czemu będziemy uczyć się języka w sposób aktywny ale w większym stopniu skupimy się na aktywnej nauce języka rosyjskiego. Będziemy wraz z uczniami ze szkół partnerskich grać w zabawy podwórkowe, inscenizować rosyjskie przysłowia, śpiewać, rozwiązywać zagadki, recytować wierszyki łamiące języki.

W ramach projektu nauczyciele wraz z uczniami będą wyjeżdżać do szkół partnerskich. Pierwsze spotkanie projektowe odbędzie się w naszej szkole w grudniu tego roku. W 2019 roku weźmiemy udział w dwóch wyjazdach. W maju odwiedzimy szkołę na Litwie w miejscowości Alytus, a jesienią wybierzemy się do miasta Beneszow położonego w Czechach. Ostatnią podsumowującą naszą współpracę wizytę zaplanowaliśmy na maj 2020 roku. Uczestnicy projektu spotkają się na Łotwie w mieście Saldus.

Rekrutacja do zagranicznych wyjazdów będzie odbywała się zgodnie z regulaminem, który niedługo ukaże się na stronie szkoły. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, a koszty związane z wyjazdami będą  pokrywane ze środków  finansowych Unii Europejskiej przyznanych szkole na realizację przedsięwzięcia.

Wkrótce ukaże się więcej szczegółów na tablicy informacyjnej przy wejściu oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce „Erasmus+”.

I.Maleszewska

Nabór na wolne stanowiska pedagogiczne

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym zaprasza do współpracy w roku szkolnym 2018/2019 nauczycieli następujących specjalności:
 
- nauczyciel wspomagający (1 etat nauczycielski)
- nauczyciel wspomagający (1 etat nauczycielski)
- pomoc nauczyciela do oddziału przedszkolnego (40h - 1 etat administracyjny)


Osoby zainteresowane podjęciem współpracy proszone są o kontakt z sekretariatem szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 14 (tel. 22 756 52 17) lub mailem

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

List Minister Edukacji Narodowej do dyrektorów i nauczycieli poświęcony zmianom w systemie edukacji w roku szkolnym 2018/2019

Warszawa, 29 sierpnia 2018 roku

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, Nauczyciele, 

nowy rok szkolny 2018/2019 przynosi istotne zmiany w pragmatyce zawodowej nauczycieli. Ich celem jest wprowadzenie przejrzystego i obiektywnego systemu oceny pracy, budowanie stabilizacji zawodowej, premiowanie wysokiej jakości pracy oraz podnoszenie prestiżu społecznego nauczycieli. Pragnę przybliżyć najważniejsze zmiany oraz wskazać korzyści, jakie wynikają z nich dla Państwa sytuacji zawodowej.

Czytaj więcej...

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów poświęcony zmianom w systemie edukacji w roku szkolnym 2018/2019

Warszawa, 29 sierpnia 2018 roku

 

Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie, 

przed nami nowy rok szkolny 2018/2019, który jest kolejnym etapem zaplanowanych zmian w polskiej edukacji. Pozwólcie Państwo, że przywołam najważniejsze projekty, które uczynią szkołę lepszą, bezpieczniejszą i bardziej przyjazną. Zmieniamy szkołę po to, aby każdy uczeń, bez względu na to, skąd pochodzi oraz jaki jest status materialny jego rodziców, miał dobrą szkołę i dostęp do dobrej edukacji.

Nadchodzący rok szkolny przypada w szczególnym momencie – 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiem, że wiele szkół i placówek oświatowych włączy się we wspólne świętowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Cieszę się, że 257 z nich skorzysta z dofinansowania Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość”. Dziękuję za aktywny udział w tym projekcie i propozycje ciekawych akcji.

Czytaj więcej...

menu głównetreść strony