Akcja ŻABA 2020

To już kolejny rok współpracy naszych uczniów z Chojnowskim Parkiem Krajobrazowym w ramach czynnej ochrony płazów. Tegoroczna akcja pokazała, że drastyczne zmniejszenie ilości płazów jest faktem. W roku 2012 uczniowie Gimnazjum przenieśli przez ruchliwą drogę 561 osobników, a w tym roku zaledwie kilkanaście ropuch uczniowie-wolontariusze naszej szkoły. Trudno jest prowadzić akcję w czasie pandemii, ale pod nadzorem Rodzica, systematycznie i aktywnie sprawdzała miejsca migracji zwierząt Alicja Lechowicz z klasy 6d.

Uczniowie koła biologicznego szukali sposobów ochrony płazów i przygotowali artykuły na ten temat. Wyniki prac grupy ósmoklasistów i grupy siódmoklasistów można obejrzeć na stronie ChPK. 

 http://parkiotwock.pl/aktualnosci-chpk/item/1102-akcja-zaba-2020-w-chojnowskim-parku-krajobrazowym

 Iwona Wichowska, opiekun akcji

menu głównetreść strony

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.