Świat się zmienia, ale wartości pozostają te same.

Mijający rok był dla wszystkich trudny i nietypowy. Koronawirus zmienił nasze życie, zamknął nas w domach – opustoszały szkoły i ulice, ale chęć pomagania innym w nas pozostała. Zgodnie z tradycją każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbywały się zbiórki darów dla osób potrzebujących. Na przestrzeni kilku lat wspieraliśmy Polaków ze Wschodu. Od wielu lat uczniowie wraz z opiekunami Szkolnego Koła PCK i Wolontariatu odwiedzali pensjonariuszy zalesiańskiego domu opieki.

W tym roku pomimo trudnej sytuacji nauczyciele i uczniowie naszej szkoły ponownie pokazali, że pomaganie jest dla nich ważne. Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził trzy akcje – pierwsza była skierowana dla podopiecznych i przeprowadzona przy współpracy z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej p. Bogusławą Meissner. Inicjatorką drugiej była nauczycielka z naszej szkoły p. Marzena Białecka, która zainicjowała zbiórkę słodyczy, materiałów plastycznych i środków higieny osobistej dla dzieci z Domów Dziecka w Pęcherach. Trzecia akcja pt. Kartka dla Seniora została zorganizowana przez opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariusza p. Dorotę Zuchowicz.

Uczniowie naszej szkoły i ich rodzice jak zwykle pokazali swoje ogromne i wrażliwe serca. Organizatorki zbiórek były zaskoczone ilością dostarczonych darów. Jak widać, pomaganie jest dla nas ważne.

Serdecznie dziękujemy Państwu za chęć niesienia pomocy potrzebującym i uwrażliwianie dzieci na potrzeby innych.

I.Maleszewska

Życzenia świąteczne dla naszej szkoły.
 

 

menu głównetreść strony

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.