We wrześniu mieliśmy okazję obserwować w naszej szkole wyjątkowe wydarzenie jakim są wybory do Samorządu Szkolnego. Samorząd Szkolny to nasi uczniowie, którzy mogą mieć realny wpływ na funkcjonowanie naszej szkoły i ciekawe wydarzenia, które w niej mają miejsce.

Na pierwszym zebraniu samorządów klasowych uczniowie wyłonili Uczniowską Komisję Wyborczą w składzie: Aleksandra Wilczyńska (przewodnicząca komisji), Klara Bruzda i Helena Skrzydło. Stały się one od tego momentu odpowiedzialne za przeprowadzenie wszystkich działań zgodnie z kalendarzem wyborczym.

Po zgłoszeniu się kandydatów rozpoczęła się kampania wyborcza. Na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego zgłosiło się troje kandydatów: Jerzy Kornasiewicz z klasy 7b, Kornelia Kusoska z klasy 8c oraz Emilia Wręga z klasy 8d. Na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego zgłosiło się dwoje kadydatów: Barbara Browarek z klasy 8d oraz Maciej Zajączkowski z klasy 8c. Na stanowisko Sekretarza Samorządu Uczniowskiego zgłosiła się jedna osoba: Małgorzata Wilczyńska z klasy 7a, która jako jedyny kandydat automatycznie została nominowana do pełnienia tej funkcji.

Kampania wyborcza obfitowała w wydarzenia. Mogliśmy oglądać profesjonalnie wykonane plakaty kandydatów, spotkać się z nimi podczas jednej przerwy, aby móc bezpośrednio zapytać o plany i zamierzenia, a także poczęstować smakołykami, jakie przygotowali dla wyborców. Punktem kulminacyjnym była prezentacja kandydatów na dużej hali sportowej, podczas której uczniowie usłyszeli pełne programy wyborcze kandydatów oraz ich odpowiedzi na wylosowane pytania, m. in.:

„Jak zamierzacie sprawić, aby wasze obietnice stały się prawdą?”, „Czy nastąpi zmiana dzwonka szkolnego na dudy?”, „Co, według ciebie, powinni robić uczniowie podczas okienek?”

W dzień wyborów Uczniowska Komisja Wyborcza odwiedziła wszystkie klasy uprawnione do głosowania i zliczyła głosy. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Kornelia Kusoska, a jej Zastępczynią Barbara Browarek.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za piękną kampanię i przykład do naśladowania dla przyszłych samorządowców. Wasza postawa była inspirująca i pokazała jak pracowici, kreatywni i otwarci potrafią być uczniowie naszej szkoły.

Wygranym serdecznie gratulujemy i życzymy udanej, bogatej w ciekawe wydarzenia kadencji.

 

menu głównetreść strony

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.