W ramach Laboratoriów Przyszłości w naszej szkolnej pracowni technicznej klasa 6c przygotowała kolorowe i zdrowe sałatki ze świeżych warzyw. Kończąc w tym roku przedmiot - Technikę - młodzież próbowała swoich sił w kulinarnym klimacie. Uczniowie przypomnieli sobie, dlaczego tak ważne jest zdrowe odżywianie i że to naprawdę nic trudnego, zrobić swoją własną sałatkę.

Tuż przed feriami zimowymi w naszej pracowni do zajęć technicznych klasa 4c przygotowała sałatki warzywne. Każdy uczeń przyrządził sałatkę z ulubionych warzyw według swojego pomysłu. 

Zajęcia kulinarne cieszą się w naszej Szkole dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Dzięki pracowni wyposażonej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości nasi Uczniowie mają możliwość uczenia się praktycznych umiejętności, przydatnych później w dorosłym życiu. 

Kinga Kociszewska

 
Na ostatniej lekcji techniki przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 4b piekli pierniczki. Zajęcia odbyły się w pracowni do techniki powstałej dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości. Wykorzystaliśmy mikser, stolnicę i wałki do ciasta, a także kuchenkę elektryczną z piekarnikiem oraz fartuszki. Uczniowie podzieleni przy stolnicach na drużyny uwijali się jak mróweczki wałkując i wykrawając foremkami przeróżne kształty świątecznych ciasteczek. Emocji było co nie miara! A na koniec - pyszna degustacja i rozdzielenie pierniczków do domu.
 
Kinga Kociszewska
menu głównetreść strony

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.