I miejsce
40p. (100%) - Barbara Dębecka kl.4B SP Zalesie Górne
III miejsce
37p.(93%) Wiktoria Postek kl.4B SP Zalesie Górne
W konkursie wzięło udział 73 uczniów z kilku szkół podstawowych z gminy Piaseczno.
Gratuluję świetnych wyników!
Iwona Wichowska
Majówka Planszówka zorganizowana została w ramach projektu gminnego Akademia Zakodowanych Stowarzyszenia TU w partnerstwie z gospodarzem imprezy Zespołem Szkół w Zalesiu Górnym oraz firmą Grajdomek, która dostarczyła wszystkie gry na imprezę i zapewniała obsługę przy tłumaczeniu zasad gier .
Święto gier udało się wspaniale. W szkole przed 10.00 pojawili się pierwsi ochotnicy nie tylko do grania, ale także do pomocy w przygotowaniu imprezy. Ostateczne rozstawienie gier na stolikach i dodatkowych krzeseł poszło nam jak z płatka. Sala zapełniała się błyskawicznie, wkrótce okazało się , że musimy dostawić stoliki także po bokach, chętni napływali nieustanne. Gościliśmy uczniów szkoły, którzy przyprowadzili rodziców, rodzeństwo, przyjaciół. Przybyli również mieszkańcy Zalesia, którzy nie są związani z nasza szkołą, a także absolwenci. Ogromne emocje wzbudził turniej gry Duuszki. Przez dwie godziny kilka ekip walczyło o pierwsze miejsce. Na naszej imprezie można było poznać nowe gry, zasady popróbować sił z rodziną i rówieśnikami. Było ponad 40 gier do wyboru aby sprawdzić swoja zręczność, błyskotliwość, prędkość myślenia, wiedzę historyczną, umiejętność logicznego myślenia. Nagrodą za wysiłek intelektualny były również stopnie. Była okazja zasilić swoje konto w dzienniku elektronicznym oceną z matematyki lub historii! Na koniec majówki odbyło się niezwykle emocjonujące losowanie. Główne nagrody ufundowane przez gminę Piaseczno były imponujące. Jednak dzięki pomocy i udziałowi finansowemu firmy Grajdomek udało się nagrodzić specjalnie zwycięzców turnieju, ale także wszystkie losy, a wydaliśmy ich 79! Kiedy Pani wicedyrektor Monika Kukiełka zapytała dzieci czy podobała im się zabawa, wszyscy krzyknęli aż szyby zadrżały, że tak i że wspaniale będzie spotkać się znów.
Nagrody dla tych, którzy nie mogli być na losowaniu są do odebrania w Grajdomku, jest także możliwość wymiany wygranej gry na inną w tej samej cenie. Wszystkim, którzy pomagali w organizacji zabawy jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Aleksandra Kozicka-Puch, Akademia Zakodowanych
W tym tygodniu uczniowie gimnazjum zaprezentują dzieciom z przedszkoli, szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej przedstawienie „Pchła Szachrajka” – oparte na utworze Jana Brzechwy „Przygody Pchły Szachrajki”. Zostało ono przygotowane przez młodzież w ramach projektu gimnazjalnego jako prezent gimnazjalistów dla młodszych koleżanek i kolegów na Dzień Dziecka. Opiekunami projektu są pani Agnieszka Gasper i Ewa Wichowska. Dzięki życzliwości księdza proboszcza Krzysztofa Grzejszczyka spektakl będzie mógł być zaprezentowany w sali teatralnej kościoła św. Huberta.
Nasza gimnazjalna grupa teatralna wystąpi ze swoim przedstawieniem również w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Łbiskach.
W dniu 12 czerwca po raz ostatni wystąpi dla wszystkich mieszkańców Zalesia Górnego w ramach Jarmarku Hubertusa na sala teatralnej przy kościele św. Huberta, godz. 16.00.
Stroje do przedstawienia użyczyła nam Telewizja Polska S.A., która jest naszym patronem a medialnym patronem jest TVZalesie.
Serdecznie wszystkich zapraszamy!
Obsada:
Pchła Szachrajka – Ola Kubiak
Narrator 5, kucharz, krowa z Ameryki – Janek Oskroba
Panna Kika, Narrator 6 – Patrycja Kamińska
Szerszeń, Narrator 3 – Wojtek Mierzejewski
Sędzia, Narrator 8 – Piotr Felczak
Narrator 1 – Marta Miziuk
Narrator 2 – Piotr Jordan
Narrator 7, kelnerka – Julka Czerwińska
Narrator 4, kelner – Adam Przybysz
Warszawianka 1, Koleżanka panny Kiki – Zosia Woźniak
Warszawianka 2, Koleżanka panny Kiki – Tosia Ciompa
Warszawianka 3 – Ilona Siedlecka
Koleżanka panny Kiki – Ania Miziuk
Kamerdyner – Piotr Lechowicz
Scenografia, kotek – Maria Hajewska
Muzyka pomysł i wykonanie – Aleksander Otulak
Przedstawienie „Pchła Szachrajka”
W środę, 11 maja, naszą szkołę w Zalesiu Górnym odwiedził szkolny zespół teatralny i chór Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze z Piaseczna - Zalesia Dolnego. Uczniom towarzyszyli Pan Dyrektor Jacek Żabicki i wicedyrektor Małgorzata Podraza oraz nauczycielki, Panie Urszula Derentowicz, Eżbieta Wilczyńska i Izabela Jurek. Uczniowie z Zalesia Dolnego zaprezentowali przedstawienie „Rudy, Alek i Zośka” poświęcone harcerzom Szarych Szeregów, a w szczególności trójce bohaterów „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego –Tadeuszowi Zawadzkiemu, Alkowi Dawidowskiemu i Jankowi Bytnarowi. Spektakl przygotowały z uczniami Elżbieta Wilczyńska i Urszula Derentowicz.
Uczniowie swą opowieść o losach harcerzy przeplatali pieśniami i recytacją poezji. Spektakl obejrzały klasy szóste i klasy gimnazjalne. Przedstawienie bardzo podobało się uczniom i nauczycielom. Pani Dyrektor serdecznie podziękowała wykonawcom, wyrażając nadzieję, że trwająca od kilku lat współpraca szkół będzie się dalej rozwijała. Nasze szkoły realizują wspólnie program „Tu, gdzie żyję” – składa się on z gry terenowej opartej na historii lokalnej, wspólnych konkursów i wystaw. Program ma na celu pogłębienie wiedzy uczniów na temat historii lokalnej Piaseczna, Zalesia Dolnego i Górnego, a jego opiekunem ze strony SP w Zalesiu Górnym jest Pani Agnieszka Gasper.
Na pożegnanie goście wręczyli Pani Dyrektor Marcie Blauth prezent – książkę „Krauzówka. Szkoła Podstawowa w Zalesiu Dolnym we wspomnieniach, dokumentach i fotografiach”. Jest to praca zbiorowa pod redakcją Miry Walczykowskiej.
Po spektaklu Pan Sebastian Sęk oprowadził uczniów z Zalesia Dolnego po naszej Izbie Pamięci, która powstała w naszej szkole z jego inicjatywy.
Naszym gościom serdecznie dziękujemy za wizytę i przedstawienie.
Agnieszka Gasper, ZSPZG
Strona 1 z 4