Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym  w dniach 4-10 czerwca 2018 roku wzięła udział w XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Nauczyciele świetlicy pod kierownictwem Pani Dagmary Kamińskiej przygotowali specjalny kącik czytelniczy, a nauczyciele bibliotekarze wybrali ciekawe propozycje, głównie z zakresu klasycznej literatury polskiej dla dzieci. Książki były czytane dzieciom w szkole od 4 do 8 czerwca. 10 czerwca odbyło się podsumowanie akcji podczas Jarmarku Hubertowskiego. Na stoisku naszej szkoły „Czytanie na dywanie” czekaliśmy na wszystkich słuchaczy.

Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Czytanie Łączy”. Zaprosiliśmy do udziału w niej  znakomitych gości nie tylko ze szkoły.

Książki czytali:

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis

Zastępca Burmistrza  Pani Hanna Kułakowska – Michalak

Zastępca Burmistrza  Pan Daniel Putkiewicz

Radny Pan Łukasz Kamiński

Sołtys Zalesia Górnego  Pani Ewa Molenda – Stroińska

Funkcjonariusz Powiatowej Straży Pożarnej  Pan Kamil Styczek

Kierownik Biblioteki Publicznej w Zalesiu Górnym Pani Danuta Wiśniakowska

Bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Zalesiu Górnym Pan Marcin Eysymontt

Emerytowany Dyrektor Zalesiańskich Szkół Pani Danuta Kroc

Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym Pani Marta Blauth

Zastępcaca dyrektora  Pani Natalia Szymaszek

Zastępcaca dyrektora  Pani Monika Sochacka – Kukiełka

Pielęgniarka Szkolna  Pani Eliza Urbańska

Przedstawiciel Rodziców Pan Witek Rygiel

Nauczyciel – wychowawca świetlicy  Pani Agnieszka Białous

Nauczyciel – wychowawca świetlicy  Pani Agnieszka Pindor

Nauczyciel bibliotekarz Pani Ewa Wichowska

 

Wszystkim Czytającym serdecznie dziękujemy!

 

Odbiorcami czytanej literatury było aż 17 klas od oddziału przedszkolnego  do klas szóstych.

W związku z ogromną radością jaką akcja sprawiła naszym uczniom, już planujemy kontynuować ją w kolejnych latach.

Monika Sochacka-Kukiełka

Natalia Szymaszek

 

„CHCIELI NAS ZDEPTAĆ, ZAKOPAĆ W ZIEMI... A MY STALIŚMY SIĘ ZIARNEM”

 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji prezentujemy teledysk do piosenki „Panie Generale” z płyty „Panny Wyklęte” wydanej przez Fundację Niepodległości w ramach naszego projektu Rok Żołnierzy Wyklętych 2013. Na płycie śpiewa ją Halinka Mlynkova, do której słów napisał muzykę Dariusz Maleo Malejonek. W wykonaniu towarzyszą im Maleo Reggae Rockers.

Prezentowany teledysk w całości (scenariusz, reżyseria, montaż) wykonało dziesięciu uczniów, entuzjastów historii, ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym. Działają oni przy szkolnej Izbie Pamięci im. Kompanii "Szarego" pod opieką Sebastiana Sęka (wychowawcy klasy 7C).

Jan Fedirko

Fundacja Niepodległośći

 

menu głównetreść strony

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.