• Piękna nasza Polska cała

     • We wtorek uczniowie klas drugich, korzystając z programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu", wybrali się w "Magiczną podróż", uczestnicząc w przedstawieniu "Piękna nasza Polska cała". Wraz z trójką głównych bohaterów poznaliśmy rzemiosło ludowe, charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty, zwyczaje i tradycje poszczególnych regionów w Polsce.

     • Wielkie gratulacje!!!

     • Dwie nasze uczennice z klasy 8a triumfowały w konkursach przedmiotowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Iga Stępień została laureatką konkursu z biologii, a Karolina Taborska uzyskała tytuł finalistki konkursu z matematyki. Potrzeba było wiele pracy, pasji i zaangażowania, aby osiągnąć takie wyniki.

      Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Spotkania z planszówkami

     • Nasza kolekcja gier ponownie została powiększona!  Jest nam niezmiernie miło, że wspierają nas także rodzice uczniów. Dziś szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Targowskich, którzy ofiarowali nam kilka nowych tytułów. Dziękujemy!

      Na ostatnim spotkaniu uczniowie poznali grę Sen, w którą będą mieli okazję pograć także w świetlicy szkolnej. To świetna gra pamięciowa, w której gracze tworzą senne krainy. Celem jest stworzenie najprzyjemniejszego snu, czyli takiego, w którym będzie jak najmniej kruków. Gra wszystkim przypadła do gustu i na pewno na dłużej zagości na naszych stołach.

     • Spotkania z planszówkami

     • W miniony piątek klasa 2c po raz kolejny wzięła udział w zajęciach planszówkowych. Na stołach królowały znane dzieciom gry karciane, do których dołączyły nowe tytuły – Spór o bór i Packa na muchy.

      Szczególne podziękowania kierujemy do wydawnictwa Rebel, które przysłało nam paczkę z grami. Nie możemy doczekać się kolejnych rozgrywek!

      Dorota Zuchowicz, Agnieszka Wojdyna

     • Czekoladowe warsztaty

     • W poniedziałek 8 kwietnia uczniowie z klas 4c i 4d wraz z opiekunami pojechali na warsztaty do pijalni czekolady Wedel przy ul. Szpitalnej 8 w Warszawie. Dzieci poznały historię powstania fabryki Wedla oraz skosztowały czekolady z bitą śmietaną . Na warsztatach każdy mógł ozdobić wielkie czekoladowe jajo, uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Na koniec każdy z uczniów dostał od organizatora słodką niespodziankę.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 5 kwietnia, w naszej szkole uroczyście uczciliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali tematyczne gazetki traktujące o neuroróżnorodności.Dodatkowo na korytarzach można było zobaczyć ubranych uczniów jak i nauczycieli w odcieniach niebieskiego.

      W klasie 5b na przykład zorganizowano warsztaty poświęcone tematyce neuroróżnorodności. Podczas tego spotkania, dzieci miały okazję obejrzeć dwa edukacyjne filmy dotykające tematu, a także uczestniczyć w prezentacji, która przybliżyła im życie znanych i cenionych osób, pokonujących trudności związane z różnorodnością neurologiczną. Dodatkowo dzieci w grupach tworzyły plakaty poświęcone tematyce Autyzmu. Na zakończenie spotkania dzieci miały przyjemność skosztować pysznych babeczek czekoladowych, które zostały przygotowane przez Panie: Izabelę Stępień i Kingę Kociszewską.

      Na lekcjach informatyki Pani Magdalena Świetlik tworzyła plakaty z dziećmi związane z tematyką autyzmu. W podkreślenie wagi tego dnia zaangażowało się wielu nauczycieli i uczniów, za co DZIĘKUJEMY!

      Justyna Hawryluk, Karolina Matusiak, Magdalena Świetlik, Iwona Warmiak, Izabela Stępień, Joanna Pelucha

     • Spotkania z planszówkami

     • Za nami pierwsze zajęcia planszówkowe. W piątek 22 marca klasa 2c stawiła się licznie, by rozpocząć cykl spotkań, podczas których uczniowie poznają współczesne gry planszowe, będą współpracować i rywalizować, a także ćwiczyć logiczne myślenie, planowanie i refleks oraz wiele innych umiejętności. Dziękujemy wydawnictwu Portal Games za wsparcie naszej inicjatywy i przesłanie kilku gier na dobry początek tej niezwykłej przygody! Wszystkim dzieciom życzymy dobrej zabawy!

      Agnieszka Wojdyna

      Dorota Zuchowicz

     • Pożegnanie zimy, powitanie wiosny.

     • 22 marca odbył się performance Pożegnanie zimy. Powitanie wiosny.Dziewczęta, przebrane za piękne wiosenki definitywnie przegoniły zimę, czyli chłopców przebranych za paskudne marzanny.W tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy 7 a oraz uczestnicy projektu In the shadow of the capital city.

     • Wolontariusze odwiedzili „Przystań pod Klonami”

     • We wtorek 19 marca uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu razem z opiekunami byli gośćmi w Centrum Aktywności Seniora „Pod Klonami” w Piasecznie. Wolontariusze swoim występem przywoływali wiosnę. Po części artystycznej zostali poczęstowani pysznymi domowymi wypiekami. Na koniec zwiedzili budynek, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. To było bardzo miłe i inspirujące spotkanie.

     • Plakaty z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii

     • 20 marca przypada Międzynarodowy Dzień Frankofonii, czyli  święto obchodzone każdego roku w krajach francuskojęzycznych upamiętniające powstanie Międzynarodowej Organizacji Frankofonii (OIF) w 1967 roku. Ma ono na celu promocję języka francuskiego, zwyczajów oraz kultury francuskiej.

      Z tej okazji uczniowie klas 7 i 8 przygotowali plakaty o krajach frankofońskich oraz o piosenkarzach i piosenkarkach francuskojęzycznych.

      Zapraszam do oglądania.

      Kinga Kociszewska

     • Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

     • Z satysfakcją zawiadamiamy, że drugi dzień eliminacji gminnych 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” możemy uznać za sukces. Pięcioro uczniów naszej szkoły z klas IV-VI zaprezentowało swoje interpretacje utworów literackich. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i pochwalili się umiejętnościami oraz oryginalnością wykonania. Jury doceniło dwa występy – Amelia Szałachwij z klasy 4d otrzymała wyróżnienie, a Lena Kopeć z tej samej klasy zajęła 2 miejsce!

      Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, a przede wszystkim dzieciom za ogromny wysiłek w przygotowaniu się do tego konkursu.

     • Ogłoszenie Kuratorium Oświaty w Warszawie

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że w dniach 15 -16 marca 2024 r. w centrum wystawienniczym EXPO

      XXI na warszawskiej Woli odbędzie się Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy

      2024.

      W ramach ww. wydarzenia uczniowie ósmych klas i ich rodzice będą mogli zapoznać się

      z ofertą edukacyjną liceów oraz techników. Przygotowany został również program dla

      uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie będą mogli także

      skorzystać z konsultacji doradców zawodowych, którzy pomogą im w określeniu

      predyspozycji i zaplanowaniu ścieżki edukacyjnej.

      Salon będzie czynny w godzinach 9:00 -16:00 a wstęp dla odwiedzających bezpłatny i bez

      zapisów. Natomiast na spotkania programowe dla uczniów przygotowujących się do

      egzaminu ósmoklasisty będzie obowiązywała rejestracja. Więcej informacji na temat Salonu

      znaleźć można na stronie internetowej salon.perspektywy.pl.

      Serdecznie zachęcam do udziału w Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym.

      Z poważaniem

      MAZOWIECKI

      WICEKURATOR OŚWIATY

      -/-

      Krzysztof Wiśniewski