• PODWÓJNA LAUREATKA!

     • Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że uczennica klasy 8a IGA STĘPIEŃ, laureatka Kuratoryjnego Konkursu przedmiotowego z biologii, uzyskała także tytuł laureatki Kuratoryjnego Konkursu o Zdrowiu Higieja!!!

      BRAWO IGA! JESTEŚMY DUMNI!

      Gratulujemy Idze i Jej Rodzicom.

      Dziękujemy Pani Iwonie Wichowskiej za przygotowanie Igi do konkursów.

     • Dyżur wakacyjny w oddziale przedszkolnym 2024

     • Dyżur wakacyjny jest organizowany, zgodnie z ustalonym harmonogramem, dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2023/2024 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Piaseczno. Zgodnie z tym harmonogramem termin dyżuru wakacyjnego dla oddziału przedszkolnego w naszej placówce został ustalony na dni: od 29 lipca do 9 sierpnia 2024 r.

      W związku z powyższym proszę tych z Państwa, którzy chcą zapisać dziecko na dyżur wakacyjny, o wypełnienie karty zgłoszeniowej, która znajduje się w załączeniu. Szkoła w tym czasie nie zapewnia wyżywienia i dowozu gimbusem.

      Godziny pracy oddziału: 8.00 - 16.00.

      Zgłoszenie należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 6 czerwca 2024 r. do godz. 12.00.

     • Lato w Zalesiu 2024

     • I termin:              1 – 5 lipca 2024 r.

      II termin:             8 – 12 lipca 2024 r.

      Zapisy dla uczniów klas 1-3 (mieszkańców Gminy Piaseczno) ruszają 17 maja 2024 r. o godz. 17:00 – link oraz szczegóły akcji w wiadomości Librus.

      Koordynator akcji

      Magdalena Dąbrowska

      ----------------------------------------------------------

      TERMINARZ  LATO W ZALESIU 2024

      17 maja 2024 r. - start zapisów (link w Librus)

      24 maja 2024 r. - wiadomość  do rodziców potwierdzajca zakwalifikowanie się dziecka 

      5 czerwca 2024 r. - upływa termin dostraczenia karty kwalifikacyjnej oraz wpłaty za wyżywienie

     • Działania profilaktyczne dla klas 1-3 i 4-6

     • W dniach 6-8 maja w naszej szkole odbyły się działania profilaktyczne dla klas 1-3 i 4-6.Młodsze dzieci miały możliwość zanurzyć się w ARCHIPELAG EMOCJI, natomiast starsze dzieci wzięły udział w grze integracyjno-profilaktycznej: STOP HEJT, bo jesteś super! obie produkcji NaTrzepaku, zrealizowane z funduszy Gminy Piaseczno.

      Aktywizująca, wymagająca współpracy, integrująca, edukacyjna forma gry profilaktycznej, wciągała dzieci bez reszty. Te, które brały udział w podobnych działaniach, realizowanych w naszej szkole rok temu - z okrzykiem radości wręcz przyjęły ponownie wciągające, pomysłowe, za każdym razem inne, stanowiące alternatywę dla gier komputerowych działania edukacyjne oparte na zabawie. Uczniowie uczyli się o tym, że wszystkie uczucia są równie ważne, nie ma złych, czy dobrych oraz dowiedzieli się jak stawiać granice i zwiększali swoją świadomość w reagowaniu na hejt, przy współpracy z innymi i w oparciu o dobre relacje z innymi ludżmi.

      Efekt działań, w klasach 4-6, został dodatkowo przepracowany i wzmocniony warsztatmi z psychologiem.

      SuperBohater stawia granice

      SuperBohater nie potrzebuje dopalaczy do czynienia dobra!

      SuperBohater ma energię bez energetyków!

      SuperBohater nie obgaduje, on reaguje!

      SuperBohater ma przyjaciół w realu!

      Justyna Hawryluk

     • Wizyta w Sejmie RP

     • 17 maja  2024 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce do Sejmu RP, która odbyła się dzięki uprzejmości Pana Piotra Kandyby – Posła na Sejm RP. Młodzież  miała okazję  przejść podziemnym korytarzem,  zwiedzić Salę Posiedzeń Sejmu oraz wysłuchać krótkiej prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Na sali obrad uczniowie dowiedzieli się, gdzie zajmują miejsca posłowie z  poszczególnych klubów, najważniejsze osoby parlamentu oraz jak wygląda codzienna praca posłów  i ich udział w komisjach. Ósmoklasiści mieli okazję postukać repliką laski marszałkowskiej.

      Podczas zwiedzania Sejmu RP uczniowie spotkali się z Panem Posłem Piotrem Kandybą i Panem Posłem Marcinem Józefaciukiem.  Politycy chętnie odpowiadali na pytania uczniów i towarzyszących im nauczycieli.  Wizyta w Sejmie RP była ważnym doświadczeniem. W imieniu uczniów i społeczności szkolnej chcieliśmy bardzo podziękować Panu Posłowi Piotrowi Kandybie za zaproszenie. Mamy nadzieję, że wizyta w Sejmie RP zaowocuje w przyszłości jeszcze niejednym ciekawym spotkaniem z politykami.

       

      Dyrektor SPZG

      Irina Maleszewska

     • Akcja STOP WYPALANIU TRAW!

     • Z końcem kwietnia zakończyła się w naszej szkole akcja Stop wpalaniu traw. Jak co roku, uczniowie klas siódmych najpierw zapoznawali się z przyczynami pożarów, poznawali konsekwencje wypalania traw wiosną, a następnie, korzystając z różnych źródeł informacji, przygotowali plakaty, ulotki i broszury. Problem wypalania trwa jest istotny w najbliższej okolicy naszej szkoły. Co roku w naszym powiecie wzrasta wiosną liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach, zagrażając także okolicznym lasom. Aby podnosić świadomość społeczności lokalnej i kształtować poczucie odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy, uczniowie klas siódmych rozdawali przed szkołą wykonane przez siebie ulotki i broszury.

     • Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja

     • Wtorek 30.04.2024 r. był w naszej szkole dniem bardzo uroczystym. Świętowaliśmy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasi uczniowie, mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy,słuchając z uwagą tekstów i wierszy ,w wykonaniu dziewcząt z klas siódmych i ósmych oraz oglądając inscenizację uroczystego uchwalenia i zaprzysiężenia konstytucji. W rolę króla, marszałka i posłów z aktorskim zacięciem wcielili się chłopcy z klas ósmych. Mieszczan warszawskich prezentowali uczniowie klas siódmych, ósmych oraz piątej. Wszyscy pięknie wykonali pieśni patriotyczne .

      Ważnym akcentem naszej uroczystości było przypomnienie o ważnym jubileuszu w historii Polski, 20- leciu przynależności do Unii Europejskiej. Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie przez występujących pięknej pieśni „Hymn do Konstytucji 3 Maja.” Każdy uczeń miał możliwość prezentacji wybranej postaci historycznej i z tej propozycji skorzystało kilku odważnych. Mogliśmy podziwiać naszą polską uczoną Marię Curie-Skłodowską, mieszczki i mieszczan XVIII wiecznej Warszawy, powstańca warszawskiego czy woja średniowiecznego.

      Należy się wielkie podziękowanie uczniom, którzy przy tak bardzo wypełnionym grafiku jeśli chodzi o wydarzenia ostatnich dni oraz obowiązkach związanych z realizacją podstawy programowej i końcówką semestru, zdołali wszystkich zainteresować i zachwycić swoim przedstawieniem.

      Helena Barbara Zarębska

     • Piękna nasza Polska cała

     • We wtorek uczniowie klas drugich, korzystając z programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu", wybrali się w "Magiczną podróż", uczestnicząc w przedstawieniu "Piękna nasza Polska cała". Wraz z trójką głównych bohaterów poznaliśmy rzemiosło ludowe, charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty, zwyczaje i tradycje poszczególnych regionów w Polsce.

     • Wielkie gratulacje!!!

     • Dwie nasze uczennice z klasy 8a triumfowały w konkursach przedmiotowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Iga Stępień została laureatką konkursu z biologii, a Karolina Taborska uzyskała tytuł finalistki konkursu z matematyki. Potrzeba było wiele pracy, pasji i zaangażowania, aby osiągnąć takie wyniki.

      Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Spotkania z planszówkami

     • Nasza kolekcja gier ponownie została powiększona!  Jest nam niezmiernie miło, że wspierają nas także rodzice uczniów. Dziś szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Targowskich, którzy ofiarowali nam kilka nowych tytułów. Dziękujemy!

      Na ostatnim spotkaniu uczniowie poznali grę Sen, w którą będą mieli okazję pograć także w świetlicy szkolnej. To świetna gra pamięciowa, w której gracze tworzą senne krainy. Celem jest stworzenie najprzyjemniejszego snu, czyli takiego, w którym będzie jak najmniej kruków. Gra wszystkim przypadła do gustu i na pewno na dłużej zagości na naszych stołach.

     • Spotkania z planszówkami

     • W miniony piątek klasa 2c po raz kolejny wzięła udział w zajęciach planszówkowych. Na stołach królowały znane dzieciom gry karciane, do których dołączyły nowe tytuły – Spór o bór i Packa na muchy.

      Szczególne podziękowania kierujemy do wydawnictwa Rebel, które przysłało nam paczkę z grami. Nie możemy doczekać się kolejnych rozgrywek!

      Dorota Zuchowicz, Agnieszka Wojdyna