• Obudźmy w sobie wiosnę - spotkanie międzypokoleniowe

     • W piątek 1 marca członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami byli gospodarzami niezwykłego wydarzenia. Gościliśmy Seniorów z Klubu Seniora Złota Jesień w Zalesiu Górnym, którzy z ogromną radością przybyli do naszej szkoły.

      Spotkaliśmy się w wiosennej kawiarence, w którą przemieniła się szkolna sala teatralna. Goście mogli spróbować aromatycznej kawy i herbaty oraz pysznego domowego ciasta przygotowanego przez naszych uczniów. Wolontariusze przedstawili program artystyczny, prezentując swoje talenty literackie oraz muzyczne, czym wprowadzili wszystkich w radosny i wiosenny nastrój. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a na twarzach wszystkich zgromadzonych widać było wzruszenie.

      Na zakończenie spotkania wolontariusze wręczyli naszym gościom kwiaty, a Seniorzy odwdzięczyli się słodką niespodzianką. Niezwykła atmosfera sprawiła, że ten wyjątkowy dzień na długo zapisze się w naszej pamięci.

     • Ostatki - korowód zapustny

     • Zgodnie ze starą tradycją, ostatniego dnia karnawału odbywały się pochody przebierańców (kozłów,niedźwiedzi, wilków i innych stworów). Częstowano ich smakołykami w zamian za tańce i śpiewy.

      13 lutego, czyli w Ostatki przetoczył się przez Szkołę Podstawową w Zalesiu Górnym korowód zapustny. Inspiracją do niego były wspaniałe maski wykonane przez panią Grażynę Dobę-Wolską. Rozpoczynały one pochód, a za nimi podążali uczniowie klas siódmych w wykonanych przez siebie maskach. Było dużo hałasu, trochę śmiesznie, trochę strasznie. Dzieci z klas młodszych dowiedziały się trochę o tradycjach ostatkowych. Następnie wesoła gromada wyległa na Zalesie i kontynuowała pochód po okolicznych ulicach. Na koniec dzieciakom udało się wyprosić u Pani wicedyrektor ostatkowy poczęstunek, a przecież kto zjada ostatki ten piękny i gładki.

      Planujemy już kolejną paradę na powitanie wiosny.

      Szanujmy nasze tradycje, są takie inspirujące!

     • Pokazy fizyczne i chemiczne

     • Dzisiaj tj. 8 02.br.  w klasie 1a odbył się pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych.  Tata Tomka Giżyńskiego, Pan Konrad ze swoim kolegą Tomkiem wprowadzili nas w świat naukowców.

      Dzieci chłonęły wiedzę jak gąbka, ciężko było sprawić , żeby usiedziały dłuższy czas w jednym miejscu. Nie ma nic lepszego niż połączenie nauki i zabawy. Panowie naukowcy w przystępnym języku opowiadali o zachodzących reakcjach i odpowiadali na pytania.

      W zajęciach tych uczestniczyli też uczniowie i uczennice klasy 1b oraz oddział przedszkolny.

     • Spotkanie organizacyjne po zakończonej rekrutacji

     • Po zakończonej rekrutacji, 20 czerwca 2024 r. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego (zerówki) i pierwszych klas. Spotkanie będzie miało miejsce na sali sportowej:

      godz. 18.00  - zerówka

      godz. 18.30 - pierwsze klasy.

      Dyrektor 

     • Wyjazd do Teatru Kamienica

     • We wtorek 20 lutego uczniowie klas: 1a i 1c wybrali się na wycieczkę do Warszawy, by w Teatrze Kamienica obejrzeć spektakl SŁOŃCE KOPERNIKA. 

      WSTRZYMAŁ SŁOŃCE, RUSZYŁ ZIEMIĘ, POLSKIE GO WYDAŁO PLEMIĘ. 

      Spektakl "Słońce Kopernika" to edukacyjno-muzyczna opowieść o życiu i marzeniach Mikołaja Kopernika. Lekki, wierszowany tekst, wesołe piosenki i atrakcyjne projekcje multimedialne przybliżyły młodym Widzom skomplikowany świat nauki.

      Przebojowa dr Wenusecka i jej tajemniczy gość byli przewodnikami w kosmicznej eskapadzie, dzięki której osobiście poznaliśmy wielkiego astronoma i co najważniejsze przekonaliśmy się, że niemożliwe nie istnieje.  Na własne oczy zobaczyliśmy, jak Mikołaj Kopernik zatrzymał Słońce i ruszył Ziemię. 

      Wszechświat jeszcze nigdy nie był tak blisko nas, a kosmiczne marzenia były na wyciągnięcie ręki. Międzygalaktyczna wiedza otworzyła się przed nami, a przy okazji dowiedzieliśmy się choćby tego, jak powstała bułka z masłem.

     • Zajęcia kulinarne - koreczki i serwetki

     • Na lekcji techniki klasa 6b przygotowywała koreczki z dowolnych składników. Dodatkowo uczniowie uczyli się dekoracyjnego składania serwetki w kształt lilii. Od teraz eleganckie nakrycie stołu oraz przygotowanie kolorowej przekąski nie stanowi dla nikogo problemu! Zajęcia kulinarne odbyły się w naszej pracowni wyposażonej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

     • Wycieczka do Muzeum Sportu

     • W dniu 07.02.2024 klasa 5d wzięła udział w wycieczce do Muzeum Sportu w Warszawie. Uczniowie wraz z przewodnikiem „przechadzali” się po historii sportu, począwszy od jego zarania w czasach starożytnych, poprzez dyscypliny, które dały zaczątek dzisiejszym dyscyplinom olimpijskim, aż po dzisiejsze zimowe i oraz letnie igrzyska sportowe. Dowiedzieli się kiedy, oraz w jakich dyscyplinach startowali polscy sportowcy na Olimpiadach na przestrzeni ostatniego stulecia. Mogli z bliska obejrzeć wszystkie zdobyte przez Polaków medale.

      Warsztaty „Fair Play” dały natomiast możliwość refleksji nad dziś panującymi zasadami w sporcie. Jakie konsekwencje ponoszą sportowcy, którzy stosują dopping i nie są w porządku w czasie rozgrywek sportowych. Zastanowienia nad tym, czy my uczniowie - na co dzień jesteśmy FAIR, choćby tylko na  lekcji wychowania fizycznego/ czy też w czasie wolnym na boisku.

      Wychowawca kl.5d

      Justyna Hawryluk

     • Zuzanna Luszka - Gala Sportu 2024

     • Szanowni Państwo!

      Jesteśmy bardzo dumni z uczennicy naszej szkoły, Zuzanny Luszki, króra podczas tegorocznej Gali Sportu organizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie  otrzymała stypendium sportowe za: brązowy medal Mistrzostw Polski klas V w Kolarstwie Górskim, które odbyły się 24 września  2023 r. w Śremie.

      Zuzanna Luszka  (klasa 5A) od prawie dwóch lat trenuje w Warszawskim Klubie Kolarskim (w sekcji Zalesie Górne https://www.facebook.com/groups/2141373289404579/ ) kolarstwo górskie MTB.  Bierze udział w maratonach MTB oraz w zawodach MTB XC. 

      Największe osiągnięcia Zuzanny to:

      - brązowy medal Mistrzostw Polski klas V w Kolarstwie Górskim 

      - srebrny medal  w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w kolarstwie przełajowym w kategori: Żaczka

      - zwycięstwo w Kaczmarek Electric MTB maraton w Zielonej Górze w kategori: żaczka

      - drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Lotto Poland Bike Marathon w kategori: rocznik 2011-2012

      - srebrny medal w MTB Cross Maraton w Starachowicach

      - srebrny medal w XIV Memoriał Stanisława Królaka 

      i wiele innych.

      Gratulujemy !!!

      W imieniu Dyrekcji i całej społeczności szkolnej

      Marta Ryżak

     • Dzień Przyjaźni

     • 14.02.2024r. w klasach 0-3 był obchodzony Dzień Przyjaźni, a to nie byle co, bo każdy z nas, czy mały czy duży, pragnie dobrych relacji i przyjaciół. Cytując Alberta Einsteina "Przyjaźń to najcenniejszy skarb, jaki można posiąść”. Dzieci miały pogadanki w klasach, oglądały bajki o przyjaźni i wykonały różnego rodzaju upominki sobie nawzajem, lub klasow.

    • Pasowanie na czytelnika
     • Pasowanie na czytelnika

     • " Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem "

      Kornel Makuszyński 

      W piątek 5 stycznia uczniowie klasy 1a mieli w bibliotece uroczyste spotkanie. Było to spotkanie biblioteczne wprowadzające uczniów w świat książek, czytania połączone z uroczystością pasowania na czytelnika. 

      Przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników było dla nich ważnym wydarzeniem, a Panie Bibliotekarki nadały mu szczególną oprawę. 

      W pierwszej części uroczystości dzieci otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie mogli wybrać sobie książkę i ją wypożyczyć. Założenia karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczenie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy. I zaczęła się niesamowita czytelnicza przygoda.

      Wych. 

     • #eTwinning #christmas

     • Święta już wprawdzie minęły, ale zostało nam mnóstwo pięknych wspomnień. W przedświątecznym tygodniu klasa 4b w ramach realizowanego projektu eTwinning Magic Time wzięła udział w międzynarodowym Koncercie Kolęd. Połączyliśmy się online z uczniami ze szkół z Rumunii, Mołdawii, Grecji i Hiszpanii, którzy zaśpiewali Christmas Carols w ich ojczystym języku. Nasi uczniowie przepięknie  wykonali kolędę Przybieżeli do Betlejem.